Calawanionské císařství

Calawanion je prosperující země pod vládou pevné ruky císaře Rodericka III. Správní celek složený z pěti samotných území je celistvý a nepodařilo se jej narušit útokem z jihu a ani podvratnými akcemi nepřítele na severu. V tuto chvíli probíhá válečný konflikt s Argentánem a váže velkou část císařské armády do Jižní Marky a Kortanského knížectví. V hlavní části císařství naleznete i Magicko konklávi, pod jejímž dozorem lze praktikovat magii. 

Většinu populace tvoří lidé a z menšin jsou nejvíce zastoupeni Elfové a Trpaslíci. Státním znakem je sluneční kotouč vyobrazovaný v několika variantách na bílém poli.

Kpt. Karl Felix Franz ze Západní Marky - Bitevní loď Chlouba


Páté novoluní roku 1358

Lodní deník: Druhý den plavby. Spolehlivý zadoboční severovýchodní vítr.

Na poslední chvíli dorazily zprávy, že se směrem na sever k hraničnímu mysu blíží loďstvo nepřítele. Asi si chtějí Argentánci spravit chuť poté, co téměř vykrváceli na souši při nepovedené ofenzivě. Generál Fargus se vrátil právě včas a dokonce s posilami. Mobilizace naší eskadry byla sice šílenost, ale povedlo se. Měli bychom se silám Argentánie vyrovnat. Pokud vydrží vítr, povede se nám včas obeplout hraniční mys. Neměli bychom se přiblížit k ostrovu Tiché Smrti a střetneme se s tou bandou z Argentánu tam, kde to budeme mít v plánu my.

Lodní deník: Čtvrtý den plavby. Sílící severní vítr, plujeme pod plnými plachtami.

Vítr máme v zádech a začíná nabírat na síle. Neměla by to být bouře. Rozhodně ne v tuto roční dobu. Cesta ubíhá rychleji a teď je otázka, zda je nakonec nepotkáme až za hraničním mysem. Pokud ano, pokusíme se využít naši lepší schopnost manévrovat. Už slyšíme hlášení. Argentánci jsou tu. To jsme čekali. Loďstvo Sylvánských pirátů na pravoboku bohužel ne. To bude pěkně perný den.