Argentánská říše

Současná podoba Argentánu se zformovala v průběhu posledních desíti let. Během povstání a občanské války nastoupil na trůn nový panovnický rod zastoupení královnou Patricií I. z rodu Magna. Během tohoto konfliktu se ale země výrazně vyčerpala a ani podnebí jinak hojné na srážky nepomohlo zajistit dostatečnou úrodu. Možná i díky tomu padlo rozhodnutí pokusit se napadnout severního souseda v Calawanionu a zabrat jedy z jeho nejvíce prosperujících provincií. Bohužel se tak Argentán dostal do dalšího vleklého konfliktu a současný stav nelze udržet déle. V této jižní zemi jinak s teplým podnebím a bohaté na pěstování náročných plodin a vína krom rozmanitosti v obyvatelstvu také volný přístup k náboženství včetně kultů praktikovaných nomády z pouští. Oproti severu je zde praktikování magie spíše potlačováno a represivně sledováno. 

Znakem je rudý srpek měsíce na černém poli.

Kapitánka Edria z Jižní Baronie - Dreadnought Hagalaz


Páté novoluní roku 1358

Lodní deník: Třetí den plavby. Zadoboční jihozápadní vítr k pobřeží.

Vítr je pro nás příznivý a blížíme se k severní hranici teritoriálních vod. Za ní leží už jen širé moře plné nepřátel. Ať už se jedná o Calawanion nebo tu pirátskou sebranku ze západu. Pozemním silám se nepodařilo s brzkou jarní ofenzivou prolomit obranné linie dřív, než se vrátil velící generál z mise v Severním Knížectví. Proto se teď pokoušíme obeplout obloukem hraniční mys a dá-li štěstěna, napadneme loďstvo těch severních zmetků z boku. Přítomnost pirátů zatím nehlášena. Směr máme správný. K ostrovu Tiché Smrti bychom se přiblížit neměli.

Lodní deník: Pátý den plavby. Změna větru. Zadoboční jihovýchodní vítr od pobřeží.

Odkláníme se od pobřeží. Navigace se zhoršuje a po změně povětří jsme museli změnit směr. Křižováním jsme sice udrželi očekávanou pozici, ale zpoždění nás může stát moment překvapení. Aktuálně zní píšťalka a hlášení z koše. Je to neobvyklé. Plavčík opakovaně potvrzuje. Loďstva na obzoru. Je jich víc? Sylvánci? Co tu k čertu dělají? To bude perný den