Svobodné sylvánské ostrovy

Souostroví severovýchodně od kontinentu dlouho sloužilo jako "odkladiště nepohodlných" do doby, než se místní vyvrhelové vzepřeli a prohlásili ostrovy za své území. Jakákoliv další výprava z kontinentu dopadla špatně a nadvláda nad ostrovy už nepatřila žádnému vládci. Naopak se díky neustálé snaze zlepšovat objevily první pokusy o loupeživé výpravy ostrovanů na moře. Za čas už to byl zcela samostatný a plně vyzbrojený celek "Svobodných námořníků ze Sylvánských svobodných ostrovů" alias pirátů. Po několika trestných výpravách z Calawanionu i Argentánu došlo k uzavření paktu o jakémsi podivném míru. V posledních dvou letech ale došlo k výraznému úbytku obchodních lodí na moři z důvodu, že Calawanion s Argentánem vstoupily do otevřené války. Zisk z výprav slábl, nepokoje a remcání na ostrovech roste. A tak se Sněm kapitánů rozhodl, že si sám ukrojí z kontinentu pořádný kus. Souostroví tvoří šest samostatných ostrovů pod vedením jednoho kapitána ze sněmu. Praktikování magie je zakázáno a hlídáno a využívá se jen pro bojové účely. 

Znakem je černý had na světlém poli. Plus samozřejmě každá flotila jednoho z kapitánů sněmu vlastní svou standartu.

Kapitán Fraud ze Zubu - Loď Bouřná


Páté novoluní roku 1358

Lodní deník: Druhý den plavby. Příznivé podmínky, boční jižní vítr

Zprávy od špehů dorazily rychle. Argentánci se snaží prorazit po moři poté, co jim nevyšla brzká jarní ofenziva po souši. Pokud to správně načasujeme, vletíme jim do boku přesně ve chvíli, kdy se poperou s Calawanionem a vychutnáme si je všechny. Ostrovu Tiché Smrti jsme se úspěšně vyhnuli a pokračujeme. Vítr je zatím dobrý.

Lodní deník: Čtvrtý den plavby. Změna počasí, silný východní vítr

Vítr se otočil a plujeme proti. Musíme křižovat. Máme jeden den zpoždění a čekáme, že dorazíme pozdě. Únava stoupá a dávno jsme se měli už vracet s kořistí zpět. Obloha se nečekaně v tuto roční dobu zatahuje. To nám sice dává výhodu s tmavými plachtami vydržet neviditelní do posledních chvil, ale kdo ví, co ty mraky přinesou. Ozývá se hlášení. Oba protivníci na obzoru? Jak je možné, že i tak jsme tu brzo. K Ďasu, to bude fuška.