PŘÍBĚH 2019

Kdož alespoň sedmero roků máš, vstup mezi nás, zda-li dobrodružství nevídané na vlastní kůži zažít toužíš. Na dva dny někým jiným se staň, někým, kým vždy chtěl jsi být, jméno si zvol i charakter svůj, ze čtyř ras a čtyř povolání volit smíš. Z okovů světa zdánlivě skutečného do světa meče a magie zavítej, příběhy s hlavními postavami a mnoha nestvůrami a protivníky odhaluj. 
Úspěšnou družinu tvoř, jež vývoj celého dobrodružství ovlivnit dokáže, jakkoliv nikdo nedohlédne 
konců všech. Postava tvá si coby dobrodruh plněním úkolů na živobytí vydělávati může a tvrdý chléb života hrdinů zakusí. Leč ani za groše zlaté odvaha válečníka, vědění kouzelníka, dovednost hraničáře ni umění barda koupiti se nedá...

Prokletí Strigy

úvodní páteční příběh

DRUBALT ZAVÍRÁ HROBKU

U zbroje Gorovy! Jaké zlé čáry mohly stvořit něco takového? Znal jsem dceru svého pána jako zbožnou mladou dívku a nemohl jsem uvěřit nejprve svým uším, když mi stráže vyprávěly, co se v noci seběhlo na Talmberku, a posléze ani svým očím, když jsem v kobce spatřil stín toho, co se z mladičké šlechtičny stalo. Bylo to velké a mrštné a prchalo to před námi. Tasili jsme železa a následovali netvora do temné hrobky.

Korsten, čarodějník a dryáčník mého pána, zpočátku působil sebejistě a nedával nám důvod k pochybnostem. Avšak všechno se změnilo, když jsme zpuchřelou chodbou došli do prastaré hrobky.

Ve světle čadících loučí jsme spatřili shrbený obludný stín za katafalkem a Korsten rozlomil pečeť nějakého svitku a poručil nám, ať se držíme blízko něj. Postupovali jsme kupředu, když zrůda zavrčela a obrátila se k nám. Tvář Korstenova v tom okamžiku zesinala a svitek, jež nás měl chránit, mu vypadl z ruky.

"Vypijte lektvary, rychle!" zakřičel náš čarodějník a počal se přehrabovat v brašně.

Vtom se striga vrhla na rytíře Radvíta a rozpárala ho jako prase o slunovratu ještě dříve, než stihl dopít Korstenův dryák. Povedlo se mi polknout ten odporný lektvar a vyrazil jsem s rytíři do útoku. Avšak striga byla tuze rychlá a silná. Rytíř Gebryn jí zasáhl přímo do odporné hlavy, ale stvůra se ani nezapotácela, srazila rytíře k zemi rychlým skokem a svými drápy hravě prosekla kyrys, jako by nikdy nebyl z kalené ocele.

Přiskočil jsem za strigu a bodl jí trojzubec do zad. Bestie zaječela až mi zalehlo v uších a roztřásly se mi kolena, ale nechala Gebryna na pokoji. Zato mne sekla přes prsa a odhodila jako pápěří na něčí hrobku, z níž jsem se příliš dlouho sbíral na nohy.

"Vizigore!" křičel Korsten. "Ustup!"

Rytíř Vizigor uskočil od strigy v okamžiku, kdy jí u hnáty vybuchl čarodějný oheň. Korsten se škodolibě zasmál a vrhl na ni další čertovu hlínu. Striga vykřikla, jako když jí na nože berou a vyskočila dobrých pět sáhů směrem ke Korstenovi.

Čarodějník učinil poslední chybu svého života.

"Utíkejte!" zaječel a vzal nohy na ramena.

Uběhl sotva pár sáhů. Striga mu skočila na záda a povalila ho na zem, až se tříštilo sklo v dryáčníkově brašně. 

Nebylo mu pomoci...

Temná bohyně

závěrečný sobotní příběh

 NEREWAR V ŘÍŠI DIVŮ

Mám zvláštní sen. Což se mi často nestává. Obvykle se mi zdaj úplný blbosti...

"Kupředu!" křičí Halberda a hrne se do útoku.

"Boj!" řvu a ženu se za ním jako vítr.

"Boj!" hučí Kudla a předbíhá i Halberdu. Taky musí bejt všude první.

Vzápětí narazíme na jahamský šílence jako kosa na kámen.

Kudla dneska nemá svůj den. Od rána byl nervózní jak stará fena. Jeho dýka sice zasahuje barbara do krku, ale ne dost hluboko. Všechno štěstí ho opouští vzápětí. Úskok do kotoulu mu vůbec nevychází. Uklouzne. Jedenapůlručák se do něj hladově zakusuje. Kudla padá rozťatej málem vedví. Pořád slyším to cvaknutí, jak se bastard zaťal do kosti.

Halberda je tam dřív než já. Přehmátne na široko, roztočí halapartnu jako kosu a sekne ze všech sil. Hlava jahamskýho pomatence vyletí skoro až k nebesům. Krve jako z vola.

Zprava na Halberdu běží dva berserkři, který před chvílí zatočili se dvěma zyrdarskýma štítonošema pěkně po barbarsku.

Teď je řada na mě. Roztočím kladivo. Jdem na to, zlato. Vlítnu na ně z boku.

Kladivo udělá: "švum!" a pak se ozve: "pleskřup!" Praskne hrudník holohlavýho barbara. Tělo padá, jako by ho v běhu srazila střela z balisty. Přetáčím kladivo, dovolím si otočku, jak mě to učil strejda, abych využil rotace.

Kurník! Chci dát další ránu, abych tomu druhýmu vypijdžbánovi rozmašíroval nakrčený prostovlasý čelo, ale jsem moc pomalej. Nestíhám to.

Na prsou mi vykvete krvavě rudej květ. Ruce mi klesaj podél těla.

Jsem jak Alen v říši divů. Zjišťuju, že květ je nějak moc mečovitej.

Smrt nebolí. To život bolí.

Cvak!

Tma.

Cvak!

Ležím na bojišti posetým mrtvolama. Nade mnou stojí žena, jakou jsem v životě neviděl. Elfka, s kuží černější než rodná Stínovská hrouda, s vlasama spletenýma do copánků rudějšíma než barva krve holubí a očima hlubšíma než Ilmská propast.

"Takové jako ty," říká hlasem zvonícím jako polnice, "mohu povznést do slávy!"

Dotýká se mě na tváři. Políbí mě na rány. Tělem mi prochází strašlivá síla. Vstávám. Zkouším s tím bojovat, ale jde mi to asi jako malování.

"Následuj mne a udělám z tebe mocného bojovníka!"

Mám chuť jí vyhovět, docela mi lichotí ta představa. Ale... cosi ve mně se tomu mocně vzepře...

"Kdo jsi?"

"Bohyně války," zaburácí fúrie.

"Nevěřím na bohy, co mi chceš?"

"To je škoda," zajiskří jí v očích, "chci tě učinit mocnějším, než se ti kdy snilo..."

Hlavní postavy příběhů

příběhové HP (hlavní postavy) a velmistři jednotlivých povolání (zveřejněno 7 z 11)

Vedlejší postavy příběhů

příběhové CP (cizí postavy), obyvatelé Strážné (zveřejněny 6 z 6)

BESTIÁŘ

všelijaké nestvůry a zrůdy, kolik jich zdejší kraj nosí (zveřejněny 5 bestie z 15)

Sledujte náš facebook